NASZE ANIOŁOWO
wioska miodem i mlekiem płynąca ...

Stoisko Warmii i Mazur podczas Międzynarodowych Targów Grune Woche 2012 w Berlinie w kąciku LGD Kanał Elbląski reprezentowali: Halina Cieśla (anioł) i Danuta Jasek (stary czort) z Aniołowa, Regina Czymbor (przewodnik turystyczny i tłumacz) z Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu, Uwe Doche z Hotelu-Mistral Karnity. Wyjazd zorganizował Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Informacja z Targów Berlińskich Grune Woche pochodzi ze strony www.rockinberlin.pl

"Targi, targi i po targach. Zielony Tydzień Anno Domini 2012 już za nami. Obycie na wielu targach, w wielu miejscach na świecie, pozwala nam stwierdzić, że Berlin pozostaje the best of.

Cudowne kwiaty na wejściu, konsumpcyjne szaleństwa i napitki, aż wreszcie kraj miodem i winem płynący - Rumunia, tegoroczna "prezydencja" Grüne Woche. Później truchtem, przez Ukrainę, Białoruś i bogatą Norwegię wpadamy do Polski. Chodzimy w kółko, badamy wzrokiem i węchem co by tu zaliczyć. Jako że nie jesteśmy już obszarem porównywalnym choćby z landem Brandenburgii, to mamy całkiem wesoło. Cztery stoiska z piwem i jedno z gorzałą. Wino też było u miłej pani Bożenki. Było też, a jakże, stoisko ministerstwa rolnictwa i rozwoju WSI. Akcent na WSI, bo tam było najmilej i smaczniej. Po kiego grzyba stoiska nadal firmują urzędy marszałkowskie nie rozumiem. Regiony były - i to jest to. Ale że Polak potrafi, to stoisk mieliśmy prawie dwa razy więcej! Pierwsze pięć dni stoisko z chlebusiem i podmianka na kolejne pięć z miodzikiem itd. A że z katalogiem się nie zgadzało i z różą wiatrów, mniejsza z tym. Znowu sukces, co p. ministrze Sawicki?

Kapituła złożona z berlińskich mediów: Twoja Gazeta, Polacy w Berlinie i RockinBerlin.Pl. Uhonorowała dyplomami w kategorii najbardziej sprawnej i otwartej firmy spośród polskich wystawców, wręczając je w następującej kolejności:

· za zajęcie I miejsca, dla PHP Tradycyjne Jadło ze Środy Wielkopolskiej z ofertą Wędliny dymem wędzone,

· za zajęcie II miejsca, dla BACÓWKA L. Szot Sp-ka. z Rajbrotu z ofertą U nos same rarytasy,

· za zajęcie III miejsca, ex aequo dla: Stowarzyszenia Kobiet Powiatu Janowskiego z Janowa Lubelskiego i Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi "Aniołowo" z Aniołowa z ofertą Coś dla ducha i ciała.

Tak więc i nam udało się pogodzić anioła z diabłem, które to wspomogły nas w znalezieniu konsensusu w przydzieleniu dyplomów i wygłoszeniu laudacyjnych popisów. G.K.

Wpisany przez Stanisława Pańczuk niedziela, 29 stycznia 2012 21:09

a ja, Barbara Dobrowolska,przekazuję Wam to dzisiaj 30.01.2012. A naszym przedsiębiorczym paniom, czyli Halinie Cieśla i Danucie Jasek oooooo....gromne gratulacje!!!!!

Możecie to sprawdzić na stronie www.kanal-elblaski-lgd.pl.

Copyright  ' 2021  www.naszeaniolowo.pl