Aniołowo, 10 października 2012 roku

Rok bieżący ogłoszony jest rokiem Janusza Korczaka. W świetlicy „Pod Dobrym Aniołem” w Aniołowie  od kwietnia do  października trwa  projekt „Zwykłe rzeczy z niezwykłą miłością” finansowany przez Fundacjię„Przyjaciółka” w ramach programu „Perfecta mój talent”. Celem przedsięwzięcia jest organizacja inspirujących zajęć rozwijających pasje i zainteresowania wychowanków. Po analizie potrzeb najmłodszych mieszkańców wybrano dwa rodzaje zajęć:  muzyczne i kuglarskie. Warsztaty kuglarskie prowadzone są przez miejscowych członków grupy, pod okiem animatora teatru. Lekcje gry na instrumentach  prowadzą nauczyciele Szkoły Muzycznej w Pasłęku, którzy dojeżdżają  do Aniołowa.  Każdy może nieodpłatnie uczestniczyć w indywidualnej nauce  gry na gitarze lub keyboardzie, albo rozwijać zręczność w teatrze ognia, skorzystać z instrumentów i przyrządów zakupionych  w ramach projektu.    W zajęciach muzycznych uczestniczyli:  Maciek Wróblewski, Ola Wiczyńska i Kacper Rączka oraz   Kasia i Paulina Dietrych, Michał Kamiński,  Marcin Buczyński i Iwona Gałus. W  zajęciach rytmiki brali udział najmłodsi mieszkańcy wsi.

Zorganizowano w świetlicy koncert muzyczny. Wystąpili w nim uzdolnieni aniołowianie: Kinga Brogowska i Grzegorz Dobrowolski oraz Dominika i Kuba Gębczyk. Wykonali utwory na gitarze, flecie i keyboardzie. W  koncercie wystąpili gościnnie także uczniowie Szkoły Muzycznej w Pasłęku.

Licznie przybyli mieszkańcy Aniołowa podziwiali młodych ludzi z pasją, w skupieniu wysłuchali utworów, które  wprowadziły  wszystkich w piękny świat dźwięków.    Spotkanie uświetnił swoją obecnością Burmistrz Pasłęka.

Druga część spotkania odbyła się przed  świetlicą, gdzie nowi członkowie teatru ognia demonstrowali swoje umiejętności podczas kręcenia pojami, chodzenia w butach siedmiomilowych, robienia baniek mydlanych.  Kijem kuglarskim zręcznie machał Patryk Wanatowski, gościnnie występowała Natalia Rogosz.  Najwięcej braw zebrały dziewięcioletnie Paulinka Dietrych i Dominika Gębczyk, które tańczyły z pojami.   

W ramach działań projektowych podopieczni świetlicy Grupa „Angels in the fire” będą uatrakcyjniać uroczystości w województwie pomorskim.  Brali udział w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Pogrodziu, I Pikniku Organizacji Pozarządowych Powiatu Elbląskiego w Oleśnie, uświetniali Zlot Miłośnków Aniołów i pobyty grup francuskich w Aniołowie. Młodzi ludzie w Aniołowie  kultywują zwyczaje, prowadzą warsztaty dla uczestników grup studyjnych, redagują kronikę z życia „Angels in the fire”.

 

Dziękujemy Spółdzielni Mleczarskiej w Pasłęku, Kołu Łowieckiemu „Bóbr” w Pasłęku, właścicielom sklepów papierniczych: „ELVIS” i „ARAMIS” w Pasłęku  za wspieranie działań służących rozwojowi dzieci i młodzieży oraz Burmistrzowi Pasłęka za pomoc w organizacji zajęć

 

Koordynator projektu Halina Cieśla.                            

Asystenci koordynatora Kacper Rączka i Patryk Wanatowski.

Copyright  ' 2021  www.naszeaniolowo.pl