Urocze miejsce pod lasem, niewielki stawek. W powietrzu zapach skoszonych traw, drzew iglastych i przygotowywanych przez mieszkanki wsi smacznych potraw. Specjalne miejsce dla zaproszonych gości i dla chętnych do wzięcia udziału w imprezie.

Panie ze Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi „ ANIOŁOWO” przygotowały domowe wypieki: ciasta, ruchańce , grochówkę ,chleb ze smalcem i ogóreczkami. Można też było zjeść kiełbaskę, kaszankę, karkówkę i... pierogi z „Raju pierogowego u Janki”.

Amatorów wiejskich specjałów było bardzo wielu. Największym powodzeniem cieszyły się anielskie ruchańce, ciasta i pierogi.

Swym patronatem objęła tegoroczną imprezę Telewizja Polska i Radio Olsztyn.

Organizatorzy zadbali nie tylko o ciało, ale i o ducha.

Po przywitaniu i wystąpieniach gości oficjalnych oraz rozdaniu nagród w konkursach, wystąpił dziecięcy zespół taneczno – wokalny ze Szkoły Podstawowej w Rzecznej, do której uczęszczają nasze dzieci. Zaprezentował on w formie pantomimy legendę o powstaniu Aniołowa. Nagrodzono ich dużymi brawami. Mamy młode talenty także wśród wiejskich dzieci. Trzeba im tylko trochę pomóc. Nasza młodzież późnym wieczorem występowała w przedstawieniu teatralnym Ani Wood i jako Angels in the fire – w tańcach z ogniem. Nauczyli się tego podczas warsztatów a potem pilnie trenowali. Ania Łebek była pomocą, przyjaciółką, doradcą i czasem, w chwilach zwątpienia i totalnego niechciejstwa- bezwzględnym „poganiaczem mułów”.

Cały czas przygrywała do zabawy kapela z Komorowa. Można było pojeździć wozem konnym. Występowały też inne zespoły: Pasłęczanie, Żmije z Naterek, zespół z Żabiego Rogu, C-LEX z Pasłęka, goście z Piekła, Fury- G z Elbląga.

A wieczorem spotkanie mieszkańców i gości przy ognisku. Tańcom, śpiewom, dowcipom i wspominkom nie było końca, aż trudno było się rozstać.

Muszę przyznać, że z ogromną przyjemnością słuchałam gratulacji za udaną imprezę i namawiałam innych ,żeby też próbowali swoich sił..

W IV Zlocie uczestniczyli artyści ludowi z różnych miejscowości i atrakcji było znacznie więcej niż w poprzednich spotkaniach, uczestników również.

Szczerze cieszyliśmy się z przybycia gości sponsorujących nasz projekt oraz tych realizujących go z nami z elbląskiego ESWIP-u .

Zawsze możemy liczyć na pomoc Starostwa w Elblągu, Urzędu Marszałkowskiego naszego województwa i władz gminnych. Sponsorom i przybyłym gościom pani prezes serdecznie dziękowała w imieniu mieszkańców Aniołowa.

Wszystkim przychylilibyśmy nieba. Trochę zawiodła pogoda, ale i tak anioły nad nami czuwały bo nie padało, aż do późnego wieczora.

Barbara Dobrowolska

Copyright  ' 2021  www.naszeaniolowo.pl