Pada i pada i pada deszcz, w dachy , daszki i parasole biją jego krople .A u nas w Aniołowie, barwny korowód w rytmie orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Zielonki Pasłęckiej pod kierunkiem pana Celestyna Toruckiego . W tym kolorowym i roześmianym pochodzie , na umajonym wozie jadą barwnie przebrane gospodynie z Marianki pod wodzą sołtysa Stefana Standy , są diabełki i diablice z Piekła ze swoją panią sołtys Basią Wichrowską,  , jest nasz niezawodny , roztańczony i rozśpiewany zespół „ Pasłęczanie” , nasz sołtys Zbigniew Cieśla .Na czele pochodu anioły, Burmistrz Pasłęka i prezes naszego Stowarzyszenia „Aniołowo”- Halina Cieśla, zaś  zamyka go sołtys na ciągniczku z aniołem na grabiarce .

Przecież deszcz to nie powód do płaczu. Są z nami zaprzyjaźnieni włodarze : Burmistrz Pasłęka – Wiesław Śniecikowski , Proboszcz naszej parafii – Jan Sindrewicz, Starosta elbląski – Maciej Romanowski, Senator R.P. – Sławomir  Sadowski .

Są nasi przyjaciele z LGD Stowarzyszenie łączy Nas Kanał Elbląski . Jest jego prezes – Stanisława  Pańczuk z rodziną i guru ds. Odnowy Wsi z Sopockiej Uczelni dr Ryszard Zarudzki . To u nas w Aniołowie , kończy się ich   I rajd pieszy i rowerowy . Był konkurs wiedzy o Kanale Elbląskim i okolicy .

Jak zwykle pachną lokale przysmaki : karkówka po anielsku, ruchańce anielskie , placki ziemniaczane , pierogi , uszy plebana, mariańskie grzybki , grochówka , domowy chleb i smalec . Po co wymieniać. Kto był , ten wie i jeszcze czuje ich smak.

Byli też twórcy ludowi z zaprzyjaźnionych wsi . oferowali piękne dzieła swoich pracowitych rąk.

Rozrywki dostarczały zespoły artystyczne : Szalone Małolaty, Pasłęczanie , wymieniana już orkiestra z Zielonki Pasłęckiej , Lawa z Młynar  nasza aniołowska młodzież : zespół tańca nowoczesnego i tańczący z ogniem „Angels In The ire” .

A przede wszystkim  byli niezawodni goście . Po wielekroć cieszyliśmy się na ich widok i bardzo , bardzo jesteśmy im wdzięczni za zaszczycenie nas swoją obecnością , bo to przecież dla nich tak bardzo starali się mieszkańcy Aniołowa . Chcieliśmy Was ugościć i rozweselić , rozbawić . Jeśli udało się nam to choć przez chwilę , to warto było się starać . Raz jeszcze dziękujemy gościom i mieszkańcom , że byliście i uśmiechaliście się pomimo deszczu .     
                                                                                  Barbara Dobrowolska

Copyright  ' 2021  www.naszeaniolowo.pl